Centrum Edukacji - KRUK

Stowarzyszenie - info

 

Dzień Irlandii

29 marca 2008r. Stowarzyszenie zorganizowało w Klubie Kultury "Gocław" (filia Centrum Promocji Kultury przy ul. Abrahama 10) imprezę związaną z obchodami Dnia Świętego Patryka-narodowego święta Irlandii.

Dzięki naszej inicjatywie mieszkańcy Gocławia i nie tylko mogli oglądać niezwykłą prezentację artystyczną,która łączyła występ przedszkolaków oraz licealistów. Dzieci z Klubu Przedszkolaka "KRUCZEK" oraz tegoroczni maturzyści z ZS nr 5 im.S.Kisielewskiego w Warszawie przedstawili montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Irlandia-Wyspa Zielona".

Wszystkich zachwyciła współpraca i współdziałanie występujących,energia oraz pomysłowość w ukazaniu tematu. Podczas występu pojawiła się opowieść o Leprikonie,irlandzkie ciekawostki,przykłady rekordów z księgi Guinessa a także zainscenizowana średniowieczna historia miłości Tristana i Izoldy.

Różnica wieku nie przeszkodziła we wspólnym działaniu. Zarówno przedszkolaki jak i licealiści doskonale oddali klimat kraju spod znaku zielonej koniczynki.

Do prezentacji włączyli się także uczniowie z Gimnazjum nr 28, którzy przedstawili postać św. Patryka. Gimnazjaliści wzięli udział w przygotowaniu tej imprezy pisząc rozprawki,referaty oraz charakterystyki porównawcze św. Patryka z innymi świętymi.
Najlepsza praca została głośno odczytana.

Podczas imprezy nie zabrakło tradycyjnych tańców irlandzkich, które zaprezentowały dziewczęta ze szkoły tańca "Ua Niall". Obecni mogli podziwiać efektowne występy tancerek,ubranych w charakterystyczne stroje z haftowanymi motywami irlandzkimi.

Uroczystość odbywała się w pięknie zaaranżowanych scenograficznie pomieszczeniach klubu. Wszędzie dominował element koniczynki-zielony symbol Irlandii. W jednej z sal znalazły się prace plastyczne dzieci z DK "Wygoda" z Rembertowa oraz plakaty tematyczne wykonane przez
gimnazjalistów.

Wszyscy uczestnicy imprezy tj.przedszkolaki, gimnazjaliści, licealiści, nauczyciele, przedstawiciele DK "Wygoda" oraz tancerki ze szkoły "Ua Niall" otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Były także
słodkie niespodzianki oraz porcelanowe słoniki,dla tych którzy wylosowali czterolistne koniczynki.

Impreza spełniła nasze oczekiwania. Cele edukacyjne zostały zrealizowane w szerokim zakresie. Zarówno w aspekcie społecznego zaangażowania dzieci,młodzieży,nauczycieli,jak też środowiska rodzicielskiego. Mieszkańcy Gocławia mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w kolejnym wspólnym przedsięwzięciu Centrum-Edukacji "KRUK" oraz Klubu Kultury Gocław, który tego dnia zamienił się w Zieloną Wyspę na Gocławiu. Gościli na niej tego popołudnia tancerze z zespołu "Realtai" oraz kultowy zespół muzyki irlandzkiej i celtyckiej "Cotton Cat". Nie zabrakło animacji twórczych i plastycznych,konkursów i zabaw dla dzieci.

Warto organizować takie imprezy!
Społeczna inicjatywa przyniosła pożądane efekty!